Książ

Zamek Książ, to najprawdziwszy i najpiękniejszy Zamek na Śląsku. Zamek położony jest w otulinie Książańskiego Parku Krajobrazowego

Oto trasy zwiedzania Zamku Ślaskiego.

  • Trasa Książ Barokowy

Jest to podstawowa trasa turystyczna, prowadzi ona przez salony barokowe. Na trasie można zobaczyć Salon Zielony, Salę Maksymiliana, Salon Biały oraz Salon Chiński i Salon Gier. Po zwiedzaniu salonów barokowych, odwiedzić można jeszcze Skałkę Szczęścia, w okolicach Karczmy Rycerskiej.

  • Trasa Śladami Hochbergów

Jest to trasa prowadząca przez najstarsze miejsca na Zamku. W dalszej części zamku odwiedzić możecie Hol Myśliwski, Salę Balową, Salę Konrada i warto także wybrać się na wystawę Sekrety z zamkowej szuflady.

  • Trasa od Piastów do tajemnic II wojny światowej.

Jest to bardzo podobna trasa do trasy Śladami Hochbergów. Na tym szlaku zwiedzić można także podziemia z II wojny światowej, jest to poziom 15 metrów pod zamkiem. Szlak ten zwiedza się około 70 minut.

  • Trasa szlakiem Daisy

Trasa obejmuje odwiedzenie sal barokowych, zwiedzanie parku w Zamku oraz tarasów zamkowych. W okolicach zobaczyć można także aleję lipową, Kaplicę Grobową Hochbergów oraz Wąwóz Pełcznicy.

Warto także odbyć nocne zwiedzanie Zamku. Trasa nocna zazwyczaj zaczyna się o 23, trasa trwa 90 minut. Turyści poza normalnymi trasami, zwiedzić mogą Kuchnię Hochbergów lub piwnice zamkowe. Ale to nie wszystko dla każdego ciekawskiego turysty czeka także ekranizacja zamkowa, trochę strachu jeszcze nikomu nie zaszkodzi 🙂