Międzyzdroje

Międzyzdroje to jeden z piękniejszych kurortów nadmorskich. Już od 150 lat jest to jedna z lepiej działających miejscowości wypoczynkowych. Na początku istnienia kurortu, zostało wybudowane kąpielisko na plaży, potem zostały dobudowywane pensjonaty i hotele, oraz dużą atrakcją cieszyły się kąpiele błotne. Atrakcjami Międzyzdrojów są molo, Woliński Park Narodowy z wybrzeżem klifowym i zagrodą żubrów, wzgórze Zielonka oraz Jezioro Turkusowe, które w oczach turystów przekształca się w piękne morze w turkusowym kolorze. Latem w mieście odbywają się imprezy kulturalne: Festiwal Chóralny oraz Festiwal Filmowy.
W Międzyzdrojach zobaczyć warto także ekspozycję broni V3, która używana była w czasie trwania II wojny światowej. W pobliżu bunkra, gdzie zobaczyć możecie ekspozycję znajduje się także punkt informacyjny Parku Wolińskiego.


Nad zalewem szczecińskim można skorzystać z akwenu Jeziora Wicko Małe oraz przystani morskie Marina Wicko. W okolicach można także odwiedzić Muzeum Przyrodnicze Wolińskie Parku, Grodzisko w Lublinie i Dolinę Trzciągowską.
Festiwal Gwiazd co roku odbywa się w Międzyzdrojach, pojawiają się na nim gwiazdy kina, telewizji i sportu, każdy kto interesuje się polskimi gwiazdami, powinien przyjechać nad morze i zobaczyć tą jedną z większych okolicznych imprez.
Idealnym punktem widokowym na miasto jest wzniesienie Zielonka, koło Lublina, który znajduje się kilka kilometrów od Międzyzdrojów. Ze wzgórza rozciąga się piękny widok na Zalew Szczeciński oraz wyspy Wolin.