Urlop w Świnoujściu

Świnoujście co roku przyciąga setki tysięcy turystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Miasto jest położone na 44 wyspach, co czyni je wyjątkowym miejscem w skali całego kraju. Mimo niewielkiego zaludnienia, pod względem obszaru, jaki zajmuje jest jednym z największych miast w Polsce. Ponad połowa terenu miasta to powierzchnia wód Zalewu Szczecińskiego. Z pośród ponad 40 wysp, tylko trzy są zamieszkałe: Uznam, Wolin oraz Karsibór. Między tymi dwoma pierwszymi istniej bezpłatne połączenie promem, Wolin z Karsiborem połączony jest mostem.

W sezonie letnim Świnoujście staje się polską stolica żeglarstwa. W okresie od czerwca do sierpnia na terenie Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku organizowane są regaty, na które zjeżdżają się najlepsi skipperzy i jachty z całego świata. Ponadto przez cały sezon w mieście organizowane są wystawy, koncerty, imprezy plenerowe, dzięki którym turyści nie mogą się nudzić.

Połączenie wód Zalewu Szczecińskiego z otwartym morzem stanowią doskonałe warunki do uprawiania wszelkich sportów wodnych, począwszy od wspomnianego żeglarstwa, przez surfing, windsurfing, kitesurfing po kajakarstwo. Świnoujście od lat jest jednym z najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem. Łagodny nadmorski klimat, w połączeniu ze źródłami solanki (dzięki którym miasto stało się uzdrowiskiem), sprawiają, że wypoczynek właśnie u ujścia Świny cieszy się wielkim zainteresowaniem turystów.

W granicach miasta znajduje się  jedna z najdłuższych plaż, która rozciąga się na przestrzeni 10 kilometrów. Plaże na wyspie Uznam i wyspie Wolin dają idealne warunki na wypoczynek rodzinom z dziećmi, bowiem wskutek cofania się morza wody Bałtyku są tam płytkie i ciepłe.

Oferta noclegowa jaką ma Świnoujście [dostępna na: meteor-turystyka.pl] jest bardzo bogata i zróżnicowana. Według informacji zamieszczonych na oficjalnym portalu miasta, na turystów czeka ponad 12 tysięcy zarejestrowanych miejsc noclegowych. Tu znajdą coś dla siebie zarówno goście oczekujący wysokiego standardu i pełnego zakresu usług hotelowych, jak również turyści o ograniczonym wakacyjnym budżecie.

Na pełną ofertę zakwaterowania składają się hotele (najwyższy standard to 3 gwiazdki), apartamenty, pensjonaty, schroniska oraz prywatne pokoje i kwatery, pokoje gościnne. Miłośnicy biwaków mogą skorzystać z campingów i pół namiotowych, albo oferty gospodarstw agroturystycznych. Na portalach z ogłoszeniami można wyszukać odpowiednie dla nas noclegi. Świnoujście oferuje nie tylko szeroką bazę noclegową, ale całą infrastrukturę przygotowaną z myślą o turystach.

Dodaj komentarz